Menu
  •   Jacek Jaworski

Księga żołnierzy nieznanych

Księga żołnierzy nieznanych

ZAPOMNIANE FORMACJE POLSKIE - NIEZWYKŁE DZIEJE, BARWA, BROŃ, SZTANDARY
Tom I (od 1717 r. do 1858 r.)
Tom II (od 1861 r. do 1947 r. )

To praca, jakiej dotąd nie było na rynku księgarskim. Stanowi absolutne novum pod względem poznawczym i od strony ikonograficznej.
Wypełnia dotkliwie dotąd funkcjonujące białe plamy w dziejach polskiej wojskowości. Wnosi nowe treści ukazując historię, mundury, sztandary i uzbrojenie takich polskich formacji, które nie były dotąd opisane w jakiejkolwiek książce i przez żadnego autora.
Autor przywraca narodowemu dziedzictwu nowe wątki historii, pokazuje niesłusznie zapomniane dzieje np. legionów gen. Dąbrowskiego (lecz nie Henryka, a Ksawerego, nie tych z Włoch, a formowanych w tym samym czasie na tureckiej Wołoszczyźnie. Ukazuje legiony po Powstaniu Listopadowym: w Portugalii i Szwajcarii w 1833 r., partyzantów z tego samego roku, naświetla rewelacyjną historię najlepszego w Europie pułku kawalerii: Polskiego Pułku Ułanów Legii Cudzoziemskiej z 1836 r., legiony z Wiosny Ludów – w Mołdawii (Legia Południowej Rzeczypospolitej, Legion Polski we Włoszech, w Siedmiogrodzie, Legion Polski w Badenii).

W sprawie zamówień hurtowych prosimy o kontakt z Anetą Cartailler
tel. 783 065 179
e-mail: acartailler@medium.media.pl
*Dane dostępne na 1 lutego 2016 r.
Okładki i ceny mogą ulec zmianie.