Menu

Wojownik Hitlera

Wojownik Hitlera
Doskonałe, dogłębne studium życia kontrowersyjnego, ale wyjątkowo zdolnego żołnierza hitlerowskich Niemiec. Niezwykle absorbująca lektura.

– Alex Kershaw, autor bestsellerów „New York Timesa”, „The Bedford Boys” i „The Liberator”

Wojownik Hitlera to trzymająca w napięciu relacja o życiu i tajemniczej powojennej śmierci brutalnego pułkownika SS Jochena Peipera, rezultat dwudziestoletnich badań autora. Danny Parker po mistrzowsku i z nadzwyczajną dbałością o szczegóły historyczne snuje opowieść o osobistym adiutancie Himmlera, który swoimi czynami budzi jednocześnie grozę i fascynację.

– Anne Jacobsen, autorka bestsellerów „New York Timesa”, „Area 51” i „Operation Paperclip”

Życie i kariera wojskowa Jochena Peipera rzucają światło na myśli i poglądy Heinricha Himmlera, na związki między SS a Waffen-SS, a także na wzajemny bilans ideologii i oportunizmu w nazistowskich Niemczech. W dokładnej, świetnie napisanej biografii Peipera Danny S. Parker wnikliwie odpowiada na ważkie pytania dotyczące historii i pamięci.

– Richard Breitman, profesor historii na American University w Waszygtonie, współautor książki „FDR and the Jews”

Łącząc nadzwyczaj staranne poszukiwania nowych źródeł ze znaną literaturą przedmiotu, autor daje nam uczciwy, obiektywny obraz osób i wydarzeń w życiu Peipera. […] W swojej dobrze napisanej książce opisuje procesy sądowe, w których Peiper był oskarżony, a także jego powojenne kontakty z byłymi oficerami SS w nowym miejscu zamieszkania. […] Książka jest pełną i starannie przemyślaną analizą życia jednej z ważniejszych postaci politycznego i militarnego systemu nazistowskiej III Rzeszy.

– The History Book Club

Sugerowana cena: 48 zł

W sprawie zamówień hurtowych prosimy o kontakt z Anetą Cartailler
tel. 783 065 179
e-mail: acartailler@medium.media.pl
*Dane dostępne na 1 lutego 2016 r.
Okładki i ceny mogą ulec zmianie.